fbpx

Якщо ви чули, що Кіпр – для елітного відпочинку, то, можливо, вважаєте, що і пересуватись по ньому дуже дорого. Насправді, все не так вже й страшно.

На громадському транспорті можна об’їхати весь Кіпр. При перельоті на Кіпр варто обирати будь-який зручний для вас рейс, так як країна невелика і відстань з аеропорту до місця вашого первинного нічлігу не має вирішального значення. А з місця вашого розміщення ви можете без проблем відвідати будь-який з туристично-курортних центрів, що є на Кіпрі. Звичайно, бажано залишитись на острові хоча би 10-14 днів, щоб ваша подорож не перетворилась на гонку: «побачив – відмітив пташкою – далі».

Автостоп. Автостоп на Кіпрі дуже складний. Розповімо про нього в окремому пості, шукайте за міткою Автостоп на Кіпрі.

Громадський транспорт. До більшості цікавинок можна добратись на рейсовому автобусі.

Ціна проїзду  в місті та околицях – 1.5-2.5 євро. Доїхати близько 60 км – до 10 євро.

Для проїзду в автобусі потрібен білет, який можна взяти в касі або в водія.

Існують такі види білетів:

Разовий: дійсний протягом одного рейсу в межах міста і міських околиць з 04:00 до 21:00.
Нічний разовий: дійсний протягом одного рейсу в межах міста і міських околиць з 21:00 до 04:00.
Денний: дійсний протягом одного дня при поїздках в межах міста і міських околиць з 04:00 до 21:00.
Тижневий: дійсний протягом семи днів з 04:00 до 21:00 при поїздках в межах міста і міських околиць.
Місячний: дійсний протягом місяця при поїздках в межах міста і міських околиць.
Міжміський денний: дійсний на міжміських і міських автобусних маршрутах протягом одного дня.

Щоб зорієнтуватись в цінах, наведемо кілька тарифів.

По місту: денний разовий квиток 1.50 євро, нічний разовий 2.50, денний безліміт 5.00, тижневий 20.00.

Дітям до 6 років проїзд безкоштовний.

Тарифи на проїзд між головними містами Кіпру (в один бік/денний): Нікосія – Ларнака (4/7 євро), Нікосія – Лімасол 5/9 євро, Нікосія – Район Фамагуста (5/9 євро), Нікосія – Пафос (7/13), Лімассол – Пафос (4/7 євро), Лімассол – Ларнака (4/7 євро), Ларнака – Район Фамагуста (4/7 євро), Лімассол – Район Фамагуста (5/9 євро), Ларнака – Пафос (7/ 13 євро), Пафос – Паралімні (7/13 євро), Лімассол-Тродос (6 євро).

Що дивитись в Пафосі labtravels.com.ua/pochnemo-z-pafosu

Що дивитись в Айя-Напі та Протарасі Ідеальна прогулянка на Кіпрі

Денний міжміський квиток коштує 15.00 євро.

Детальнішу інформацію можна подивитись на сайті: http://www.cyprusbybus.com/

Оренда автомобіля на Кіпрі. Оренда автомобілів на Кіпрі дуже поширена. В розпал туристичного сезону його краще взяти наперед, через інтернет, коли вибір є досить широким. В середньому невелика 4-місна легківка за день буде коштувати близько 50 євро, позашляховик – 200 євро. Квадроцикл, баггі – 30-60 євро. Для того, щоб управляти цією технікою, потрібні права.

Єдина засторога для оренди автомобіля – лівосторонній рух, до якого треба призвичаїтись. Але водії на Кіпрі в більшості розуміють, що на прокатних автомобілях (мають червоні номери) їдуть іноземці, тож дуже цивілізовано ведуть себе, коли туристи «губляться» на перехресті чи на повороті.

Велосипеди на Кіпрі. На сьогодні влада Кіпру з великим занепокоєнням ставиться до зростання кількості автомобілів на острові, тому заохочує поїздки громадян громадським транспортом та велосипедами. У всіх містах і між більшістю з приморських містечок прокладені велодоріжки відмінної якості. Єдина перешкода – бордюри в місті, так як велодоріжка є частиною тротуару, а не автошляху.

Прокати велосипедів – на кожному кроці. Ціни від 6 до 9 євро за велосипед. Шосейні – переважно 5-7 євро. Якщо брати велосипеди на кілька днів – буде знижка. Ми за 4 дні платили не по 5, а по 4 євро/день.

Є велосипеди міські (навіть з корзинами), гірські, шосейні, дитячі. До велосипеда можна взяти в оренду шолом, дитяче крісло, аптечку, набір інструментів, насос, карту. Безкоштовно надається замок.

При пошкодженні велосипеда/пробитті колеса, необхідно набрати номер, написаний на велосипеді. Протягом кількох хвилин приїде машина із новим велосипедом аналогічного класу. За пробите колесо ми платили 5 євро, за загублений замок – 5 євро. Для отримання в прокат велосипеда необхідно мати паспорт і місце постійного проживання. Так як ми не проживали в готелі, то залишали в прокаті паспорт (в сейфі).

Муніціпальні велосипеди дуже популярні в Нікосії. Вони розміщуються на вулиці і розблоковуються з допомогою банківської картки. Не дуже зручно, що для застави ви маєте мати на банківській картці 150 євро за кожен байк. Зате, користування велосипедом протягом першої години безкоштовне, його потрібно залишити на найближчій станції. Таких годин може бути необмежена кількість.

По країні прокладено 19 велосипедних маршрутів, карти можна взяти в відділеннях Кіпрської організації туризму, яка їх проклала, або в прокатах.

Таксі. Так як відстані невеликі, а дороги хороші, не обов‘язково витрачати гроші на таксі. Хоча таксі на Кіпрі цивілізоване і оплату приймає за лічильником.

Оренда скутерів, квадроциклів і баггі. Широко представлена на Кіпрі також. Організовують також групові екскурсії на квадроциклах.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *