fbpx

Найскладніша тема для починаючих бюджетних пасажирів — ручна поклажа

Всі чули про лоукост-перевезення. Це коли білет може коштувати 5 євро.  Круть! Але є «але….». Ти зможеш взяти з собою безкоштовно лише ручну поклажу, за багаж доведеться заплатити.

Більшість неймовірних подорожей здійснюються без платного багажа і за смішними цінами, всі речі затяті прихильники лоукост-подорожування вміщають в ручну поклажу. Що це таке і з чим його їдять?

Розбитаємо все покроково..

Що таке ручна поклажа/hand luggage? Всі речі, які ви маєте при собі в руках після здачі багажу, або просто всі ваші речі,які ви не будете платити при польоті.

Де перевозиться ручна поклажа? В салоні літака або в багажному відсіку.

В чому переваги подорожей з ручною поклажею? Якщо ваші речі вміщуються в один предмет ручної поклажі, то ви ніколи її не втратите і будете мати всі речі при собі під час польоту, також не затримаєтесь під час очікування багажу.

Чи потрібно реєструвати ручну поклажу? Ручна поклажа обов`язково перевіряється на різних етапах посадки на літак. На неї видають спеціальну бірочку.

Коли реєструють ручну поклажу? Реєстрація ручної поклажі  є останнім кроком в процесі реєстрації на рейс і здачі багажу, здійснюється на цьому ж місці.

Коли і де реєструвати ручну поклажу, якщо реєстрація на рейс здійснювалась в кіоску самореєстрації, інтернеті чи з мобільного додатку, а багажу для реєстрації ви не маєте? Тоді відразу із ручною поклажею проходите на митний контроль, а потім на Ворота/Gates, де перевірять розміри  поклажі, видадуть відповідну бірку при проходженні в салон, або пропустять без неї.

Чи є вимоги до розмірів та ваги ручної поклажі? Так, є. Дуже серйозні. Це вимоги щодо кількості одиниць ручної поклажі, її об‘ємів та ваги. В кожної авіакомпанії вони відрізняються, тому обов‘язково потрібно перевірити їх на сайті авіакомпанії.

Яку сумку використати для ручної поклажі? Це може бути рюкзак до 45 літрів (обміряйте його, не заповнюйте до кінця, якщо це необхідно), валіза допустимих розмірів (може бути на колесах і з ручкою, що витягується), продаються навіть спеціального розміру сумки для ручної поклажі з легкого матеріалу і відповідних розмірів.

Як перевірити в аеропорті розміри ручної поклажі? В кожному аеропорті є спеціальні комірки для самостійної попередньої перевірки розмірів ручної поклажі кожної з авіакомпаній, які здійснюють польоти з цього аеропорту. В них має увійти ваша ручна поклажа при перевірці.

 

Коли працівники аеропорту перевіряють розміри ручної поклажі? Під час реєстрації на рейс працівники переважно на око визначають розміри ручної поклажі, але зважують її і видають відповідну бірку. При проходженні в літак через Ворота/Gates, працівники ще раз оцінюють на око вашу ручну поклажу, якщо виникають сумніви щодо її розмірів – опускають поклажу до перевірочної комірки поряд з воротами. Ваша поклажа має увійти до перевірочної комірки вільно, без прикладання зусиль працівника.

Чи існують правила і вимоги щодо вмісту ручної поклажі? Так, дуже серйозні вимоги, їх необхідно перевірити на сайті авіакомпанії ще до польоту. Читайте про них на сайті під міткою МИТНИЙ КОНТРОЛЬ.

Коли працівники аеропорту здійснюють контроль за вмістом ручної поклажі? Під час проходження митного контролю. Шукайте на сайті МИТНИЙ КОНТРОЛЬ. А також в Воротах/gate до літака.

Чи всі предмети ручної поклажі потрапляють з вами до салону літака? Ні, частина з них може бути передана до багажного відсіку без додаткової оплати. Це залежить від правил авіакомпанії або від рішення керівництва рейсу. В будь-якому випадку, один, але найменший предмет ви візьмете до салону.

Як визначається, які предмети з ручної поклажі провозиться в салоні, а які  – в багажному відсіку? На сайті авіакомпанії, що здійснює перевезення вказана ця інформація. Деколи, в салон допускають 2 предмети ручної поклажі, деколи – один з них перед самим входом до літака віддають до багажного відсіку (без оплати).

Де розміщується ручна поклажа в літаку? Ви самостійно маєте розмістити більший предмет своєї ручної поклажі в відчинену комірку над вашим сидінням, менший – під сидіння перед вами, якщо їх два. Якщо один – то лише у комірку над сидінням.

Якщо рейс з пересадками між літаками різних авіакомпаній із різними правилами, чиїх правил дотримуватись? Тієї авіакомпанії, в якої строгіші обмеження. Наприклад, яка допускає менші розміри і вагу ручної поклажі.

Як можна взяти з собою в салон два предмети ручної кладі, не передаючи другий в багаж безкоштовно? Заплатити за відповідний тариф, наприклад, Priority в Ryanair. Читайте про ручну кладь при різних тарифах  на сайтах перевізників.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *