fbpx

Щоб потрапити на літак, робим крок номер один – реєструємся/чекінимся (по-модному)

Де реєструватись? Приміщення аеропорту являє собою велику залу, вздовж стіни якої знаходиться ряд стійок із таблом над кожною. Також стійки можуть стояти кількома рядами по центру зали. Це стійки для реєстрації на рейс (Check-in).

Коли реєструватись? Про початок реєстрації на ваш рейс оголосить диктор аеропорту, а також з‘явиться інформація на великому табло аеропорту. Реєстрація і оформлення багажу пасажирів міжнародних та внутрішніх рейсів розпочинається переважно за 2 години до часу вильоту. Бажано зайняти місце в черзі на реєстрацію відразу після її оголошення її початку, щоб мати час на вирішення всіх питань, які можуть виникнути в процесі проходження на посадку. Реєстрація закінчується за 40 хвилин до початку рейсу.

Яка ваша стійка для реєстрації? На якій саме стійці для реєстрації буде відбуватись реєстрація на ваш рейс, буде оголошено диктором, а також висвітлиться на великому табло, а а також назва рейсу та час відправлення буде висвітлено над відповідною стійкою. Часто реєстрація відбувається на 2-3 стійках одночасно, немає різниці, до якої стійки вам підходити.

Як відбувається реєстрація? Ви пред‘являєте свій іноземний паспорт і квиток. Щодо різних авіакомпаній, то правила щодо наявності квитка різні: в одних пред‘являти квитка не потрібно, достатньо паспорта, в інших – QR-коду на квитку з телефону, в третіх – обов‘язковий роздрукований на прінтері білет). Про це ви обов‘язково маєте дізнатись на сайті аерокаомпанії. Адже, друк квитка в аеропорту може обійтись в круглу євросуму. Оператор повертає вам корінець від квитка, квиток або посадочний талон (залежно від авіакомпанії).

Чи можна обирати місця в літаку при проходженні реєстрації? Якщо ви подорожуєте з товаришем чи членами сім‘ї, і в вашому білеті ще не вказані місця, ви можете поцікавитись в оператора, чи не міг би він обрати вам місця поряд. В деяких випадках це можливо. Головне, сказати це відразу.

Чи можна пройти реєстрацію іншим способом? Реєстрацію на рейс можна здійснити різними способами: біля стійки реєстрації, в кіоску самореєстрації чи через комп‘ютер чи мобільний додаток аерокомпанії.

Як пройти реєстрацію в кіоску самореєстрації? Якщо ви подорожуєте без вантажу, лише з ручною кладдю, ви можете здійснити реєстрацію в спеціальних кіосках самореєстрації, які стоять в залі великих аеропортів. Вони схожі на банкомати. На них є надпис Check-in. Для цього вам необхідно мати свій паспорт, знати номер квитка і рейса (написаний на купленому в касі квитку або роздрукованому з інтернету, можна просто подивитись з екрану) або мати платіжну банківську карту. Наприклад у Борисполі така послуга можлива для пасажирів авіакомпаній KLM, Air France, Lufthansa, Austrian Airlines, British Airways, Turkish Airlines, Aeroflot та UP by El-Al. Кіоск видасть посадковий талон, з яким ви проходите на митний контроль. З цього моменту, в вас в руках має бути лише паспорт, посадковий талон і ручна поклажа.

Реєстрація з ПК чи мобільного додатку. Також можна зробити т.зв. «чек-ін» /chek-in з домашнього ПК або мобільного додатку. Строки проходження цієї процедури різні. Вони залежать від авіакомпанії та вашого тарифу і можуть бути від місяця і до 30 хв до початку рейсу. Наприклад, в авіакомпанії Ryanair в найдешевшому тарифі чек-ін може відбутися не раніше, ніж за 4 дні до дати вильоту. Тоді ж ви зможете роздрукувати білети на принтері із визначеними місцями.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *