fbpx

Під час реєстрації на рейс в аеропорті ви водночас “влаштовуєте долю” своїх речей

Коли здають багаж? Багаж здається одразу ж при реєстрації  на рейс. Коли працівник стійки реєстрації отримує ваш паспорт і квиток, оформляє проїзний документ і повертає вам, він починає займатись вашим багажем і ручною поклажею.

Який багаж приймають для перевезення? Необхідно пам‘ятати про встановлені норми багажу. Це, переважно, його вага, яка вказується на сайті та на квитку.

Як здають багаж? Його кладуть на біжучу стрічку поряд з оператором. Оператор зважує вантаж, приклеює до його ручки бірку, корінець від якої віддає вам для отримання багажу по закінченні польоту.

Скільки вартує перевезення вантажу? Це залежить від авіакомпанії. При купівлі білету зверніть увагу, чи входить в вартість вашого тарифу перевезення вантажу. На рейсах лоу-костів за багаж необхідно доплачувати окремо.

Коли платити за багаж? Якщо ви придбали квиток, до вартості якого не включено багаж, а потім вирішили його провозити, краще докупити цю опцію на сайті ще до початку польоту.

Чи можна заплатити за багаж в аеропорті перед відльотом? Так, можна, але це коштуватиме втричі дорожче.

Як зберегти багаж? Багаж під час оформлення і перевезення долає складний шлях, тож його зовнішній вигляд може суттєво постраждати. Для того, щоб зберегти зовнішній вигляд багажу (а в Борисполі, кажуть, і запобігти крадіжкам), перед здачею своїх речей у багаж, їх можна упакувати у спеціальну стретч-плівку з допомогою автоматизованої системи або відповідних працівників. Дешевше це можна зробити самостійно з допомогою вакуумної плівки, целофанових мішків, скотчу тощо. Необхідно залишити неупакованими ручку від сумки для бірки, а також, щоб вантажники мали можливість її переносити.

  Як легко знайти багаж після завершення польоту? Коли ви зійдете з трапу літака, то потрапляєте в залу прильотів, де на кругових ескалаторах подається багаж з різних літаків. Кожна стрічка містить табло, на якому вказаний рейс і час прильоту. Очікуйте свій багаж біля стрічки. Щоб швидко пізнати свій багаж серед подібних (повірте, жоден багаж не є унікальним), бажано помістити на ручку якусь особливу вашу мітку: це може бути кольорова стрічка, хустинка, целофановий кульок, будь-що, що ви могли би швидко вихопити поглядом. Якщо залишаються сумніви – перевірте інформацію на бірці.

Якщо ви не встигли забрати багаж? Багаж крутиться на стрічці багато кіл, не треба бігти за чемоданом. Він до вас повернеться через хвилину.

Як бути з багажем, якщо рейс з пересадками? Якщо рейс з пересадками, треба уточнити, чи є необхідність забирати і наново здавати багаж в місці пересадки. В більшості випадків в білеті буде написано попередження про це.

Що робити після реєстрації та здачі багажу? Ви отримуєте дозвіл на провезення вашої ручної поклажі. Як це робити, читайте далі.

З досвіду перевезення негабаритного вантажу: Ми здавали в передплачений багаж на рейс Pegasus через Стамбул до Анталії 90 літровий рюкзак, обгорнутий двома карематами і затягнутий в величезний чорний мішок для сміття, зафіксований скотчем ( залишили лише ручку).  Цей вантаж відповідав вимогам щодо ваги (20 кг), але був негабаритним. Працівниця стійки реєстрації викликала вантажника із візком, який забрав його на завантаження, минувши вантажну стрічку. Ніяких доплат за великі розміри рюкзака ми не робили.

 

А ви який цікавий досвід з перевезення вантажу мали?

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *